Ben jij tussen de 10 en 14 jaar en dol op tekenen en Vincent van Gogh? Dan is dit jouw kans om te stralen! Het talentenprogramma De Nieuwe Vincenten is op zoek naar jonge tekentalenten uit Brabant. Of je nu droomt van een carrière als kunstenaar of gewoon heel graag tekent; iedereen met passie voor tekenen mag meedoen. De inschrijving is geopend en loopt tot 16 oktober 2026.
In totaal is er plek voor zestig jongeren uit de provincie Noord-Brabant. Als je geselecteerd wordt, ga je vanaf november 2026 tot en met maart 2027 aan de slag. Het programma bestaat uit tien bijeenkomsten op zaterdagen. Je volgt tekenlessen en/ of masterclasses van kunstenaars. Ook ga je op excursie naar inspirerende plekken die te maken hebben met Van Gogh in Brabant. Tijdens het programma bouw je je eigen porfolio op. Zo ontdek je wat jou als kunstenaar uniek maakt.
De deelnemers kunnen meedoen in vier bijzondere plekken in Brabant: Zundert, Tilburg, Nuenen en Etten-Leur. Dat is niet toevallig, want juist in deze plaatsen ontwikkelde Vincent van Gogh zijn talent. In iedere plaats begeleidt een team van beeldende kunstdocenten een groep van vijftien jongeren. Elke locatie geeft het programma op zijn eigen manier vorm, maar je komt ook met z’n allen bij elkaar om de schilderijen van Van Gogh te bekijken in het Noordbrabants Museum. Het programma wordt afgesloten met een expositie.